Endometr TRI AUTO ZX to urządzenie elektroniczne niezbędne w wysoce precyzyjnym leczeniu kanałowym. Dzięki niemu następuje pomiar długości kanału z dokładnością do 1/2 mm.

W połączeniu z diagnostyką radiologiczną na miejscu w gabinecie leczenie kanałowe staje się maksymalnie precyzyjne i pozwala na bardzo dokładne leczenie i wypełnienie kanałowe. Dodatkowo urządzenie to służy do mechanicznego opracowania rotacyjnymi narzędziami niklowo-tytanowymi nawet zakrzywionych kanałów.

Jest pierwszym instrumentem łączącym 3 urządzenia w jednym:

  • endometr – elektroniczny
  • lokalizator wierzchołkowy niezawodnie określający długość roboczą kanału;
  • mikromotor z regulowanym automatycznym momentem obrotowym, kątnicę endodontyczną.

 

Najnowsza technologia OTR zastosowana w systemie DentaPort ZX zapewnia optymalny moment obrotowy urządzenia (torque) zarówno w trakcie pracy przy użyciu standardowego ruchu rotacyjnego i recyprokatywnego. Mikropęknięcia i uszkodzenia pilników są całkowicie wyeliminowane.

• Pomiar, opracowanie i polimeryzacja – wszystko za pomocą jednego urządzenia
• Elektroda czynna (elektroda pilnika) zintegrowana z kątnicą zapewnia większą dlugość roboczą
• Automatyczne funkcje bezpieczeństwa (Auto-Kontrola)
• Opracowanie kanału za pomocą maksymalnie 3 pilników

Bezpieczne opracowanie kanału korzeniowego za pomocą nowej technologii OTR (Optimum Torque Reverse)
Najnowsza technologia OTR łączy w sobie zalety standardowego ruchu rotacyjnego oraz ruchu recyprokatywnego: urządzanie pracuje w standardowym ruchu rotacyjnym do momentu osiągnięcia wcześniej ustawionego maksymalnego momentu obrotowego. Kiedy obciążenie z jakim pracuje pilnik wzrasta urządzenie automatycznie przechodzi w tryb ruchu recyprokoatywnego – ruch pilnika 90° w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Przy zmniejszeniu obciążenia pilnik ponownie wykonuje ruch 180° zgodny z ruchem wskazówek zegara.

Optimum Torque Reverse: Bezpieczeństwo pracy
Podczas pracy w kanale narzędzie poddawane jest bardzo dużym naciskom i przeciążeniom, które są przeciwstawne momentowi obrotowemu endomotora. W rezultacie pilniki rotacyjne pękają z powodu nadmiernego obciążenia podczas skręcania. W związku z tym, należy maksymalnie ograniczyć wpływ momentu obrotowego na pilnik. Dzięki zastosowaniu technologii OTR, ruch pilnika ulega zmianie w momencie przekroczenia ustawionego momentu obrotowego. Pilnik wykonuje wtedy ruch 90° w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. Po wykonaniu ruchu recipro pilnik ponownie rozpoczyna pracę w standardowych ruchu rotacyjnym z lepszą skutecznością cięcia i usuwania zanieczyszczeń.

Zalety: procedura ta jest powtarzana wyłącznie jeśli po wykonaniu ruchu 180° obciążanie pilnika jest nadal wysokie. Jeśli obciążenie jest niskie pilnik wykonuje ciągły ruch rotacyjny. Procedura opracowania kanału jest teraz niezwykle łatwa, i wymaga użycia od 1 do 3 pilników (dowolny system pilników Ni-Ti za wyjątkiem innych pilników typu Recipro np. Reciproc czy TF Adaptive). Lepsze usuwanie zanieczyszczeń z kanału, lepszy dostęp do kanału oraz zachowanie anatomicznego kształtu kanału, wszystkie te zalety pozwalają na zaoszczędzić czas oraz materiały.

Prawidłowa reakcja w odpowiednim momencie.
Możesz całkowicie polegać na zintegrowanym systemie bezpieczeństwa: Ruch pilnika rozpoczyna się w momencie wprowadzenia pilnika do kanału a kończy się po jego wyjęciu. Automatyczne funkcje bezpieczeństwa uruchamiają się w momencie kiedy obciążenie pilnika przekroczy wcześniej ustawionego momentu obrotowego (torque)

DentaPort Root ZX – Lokalizator
Lokalizator wierzchołka z opatentowaną funkcją Quotient Method zapewnia niezmiennie dokładne wyniki pomiaru, nie zależnie od ilości krwi bądź roztworu fizjologicznego w kanale. Następca starszego modelu Root ZX jest aktualnie jednym z najlepiej sprzedających się endometrów na świecie.

  • Dokładna pozycja pilnika w kanale: czytelna skala dokładnie pokazuje pozycję pilnika w kanale
  • Sygnalizacja dźwiękowa zwiększa bezpieczeństwo pracy: moment kiedy pilnik zbliża się do otworu wierzchołkowego sygnalizowany jest akustycznie
  • Lekka i stabilna obudowa urządzenia
  • Automatyczna kalibracja zapewnia maksymalną precyzję – dopasowanie do zmieniających się warunków w kanale
  • Możliwość rozbudowania o mikromotor: pomiar i opracowanie kanału za pomocą kątnicy endodontycznej DentaPort TriAuto OTR
Oferta

Zabiegi stomatologiczne

Technologie

Stomatologia Kraków
Agnieszka Kołodziejczyk
SUB HEADING HERE

Aktualne promocje

higienizacja promocja

Pakiet higienizacja

W skład zabiegu wchodzi : scaling, piaskowanie i fluoryzacja
Zadbaj o właściwą profilaktykę jamy ustnej i ciesz się zdrowym i pięknym uśmiechem przez długi czas

Teraz Tylko

300zł
konsultacja stomatologiczna

PROMOCJA WYBIELANIE

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom wprowadzamy promocję na wybielanie zębów lampą BEYOND

PROMOCJA

1200zł
900zł

Leczenie kanałowe
pod mikroskopem

Zadzwoń i umów się na wizytę
12 292 48 21

Zapisz się

Zostaw nam swój numer

Masz problem z dodzwonieniem się? Zostaw numer a oddzwonimy najszybciej jak to możliwe

Oddzwonimy najszybciej jak to możliwe

Zostaw numer
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI