CZYM SĄ IMPLANTY STOMATOLOGICZNE

Implanty dentystyczne są bezpieczną, potwierdzoną klinicznie i estetyczną alternatywą dla tradycyjnych metod uzupełnienia braków uzębienia ( koron, mostów ,protez)

Odbudowa na wszczepionym implancie wygląda i jest odczuwana jak naturalny ząb zapewniając wysoki poziom komfortu, bezpieczeństwa, pewności przewyższającej tradycyjne metody leczenia.Od ponad dwudziestu lat implanty firmy Zimmer Dental w pełni spełniają oczekiwania pacjentów wymagających odbudowy braków zębowych i podnoszą jakość ich życia.

JAK FUNKCJONUJĄ IMPLANTY

Implant stomatologiczny jest wykonaną z tytanu “śrubą” umieszczoną w kości w miejsce brakującego korzenia zęba Po okresie osteointegracji nowy ząb łączony jest z implantem. Tak wykonana odbudowa wygląda i funkcjonuje identycznie jak naturalny ząb.

JAKIE SĄ KORZYŚCI STOSOWANIA IMPLANTÓW

  • ZACHOWANIE ANATOMII Po utracie zęba otaczająca go kość z czasem zanika . Może to doprowadzić do cofnięcia się łuków zębowych i do zmiany struktury kości twarzy. Implanty zapobiegają zanikowi kości a twarz zachowuje swój naturalny kształt.
  • ZACHOWANIE ZDROWYCH ZĘBÓW  Implanty eliminują konieczność naruszania sąsiednich zdrowych zębów. Twoje zdrowe zęby nie są narażone na niszczenie przez szlifowanie.
  • BEZPIECZEŃSTWO Osadzony implant tkwi w kości nieruchomo. Wyeliminowane zostają kluczowe problemy tradycyjnych protez: złe dopasowanie, podrażnienia klejem,. Dzięki implantom zyskujesz wyższe poczucie komfortu, pewności i uwolnienie od kłopotliwych sytuacji.

RÓŻNE RODZAJE UZUPEŁNIENIA BRAKUJĄCYCH ZĘBÓW

Dzięki zastosowaniu implantów możemy uzupełnić brak pojedynczego zęba– ząb taki funkcjonuje  i odczuwany jest jak ząb naturalny.Jeśli straciłeś jeden ząb i posiadasz protezę ruchomą, lub most wsparty na sąsiednim zębie, to w takim przypadku korona na implancie będzie lepszą alternatywą.

W przypadku gdy występuje  brak kilku zębów możemy zastosować most osadzony na dwóch implantach. W przeciwieństwie do tradycyjnych mostów, czy wyjmowanych protez, które mogą stracić stabilność powodując podrażnienia, most wsparty na implantach pozostaje zawsze mocno przytwierdzony i nie oddziaływuje niekorzystnie na sąsiednie zęby.

Dzięki implantom jest możliwa także odbudowa wszystkich brakujących zębów w szczęce, lub żuchwie.Wykonujemy wtedy kilka mostów opartych na implantach, lub protezę opartą całkowicie na implantach. Proteza taka nie powoduje podrażnień , bólu, wyeliminowana zostaje ruchomość protezy. Będziesz mógł jeść, śmiać się z pewnością siebie, bez dyskomfortu braku uzębienia

JAK WYGLĄDA PROCEDURA IMPLANTOLOGICZNA

Proces leczenia implantologicznego składa się z etapów, które trwają średnio od 4 do 9 miesięcy.Typowy proces zawiera:        

  1. Konsultacja przedzabiegowa    Na podstawie wnikliwej analizy Twojej historii stomatologicznej i medycznej lekarz decyduje o leczeniu implantologicznym. Konieczne jest wykonanie zdjęcia panoramicznego, lub  tomografii komputerowej.
  2. Wszczepienie implantu   Zabieg wszczepienia implantu odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Przez następnych kilka miesięcy implant zrasta się z kością, tworząc integralną całość. Brakujący ząb może być uzupełniony tymczasowym prowizorium.
  3. Odbudowa protetyczna  Etap odbudowy protetycznej rozpoczyna się przymocowaniem transferu do implantu i pobraniem wycisku. Jest to procedura całkowicie bezbolesna.W laboratorium protetycznym powstaje ostateczna odbudowa
  4. Higiena po zabiegu Lekarz prowadzący poinstruuje Cię jak prawidłowo dbać o nowe zęby na implantach. Właściwa systematyczna higiena implantów i ich kontrole gwarantują, że nowe uzębienie będzie wyglądało i funkcjonowało idealnie przez wiele lat.      

Nie zwlekaj i umów się na konsultację w sprawie zabiegu w naszym gabinecie. Przekonaj się, jak proste jest odzyskanie pięknego i naturalnego uśmiechu.

Stomatologia Kraków
Agnieszka Kołodziejczyk
SUB HEADING HERE

Aktualne promocje

higienizacja promocja

Pakiet higienizacja

W skład zabiegu wchodzi : scaling, piaskowanie i fluoryzacja
Zadbaj o właściwą profilaktykę jamy ustnej i ciesz się zdrowym i pięknym uśmiechem przez długi czas

Teraz Tylko

280zł
konsultacja stomatologiczna

Zniżka dla Rodzin

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom wprowadziliśmy, karty rodzinne!

na leczenie i profilaktykę

-5%

Leczenie kanałowe
pod mikroskopem

Zadzwoń i umów się na wizytę
12 292 48 21

Zapisz się
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI