CZYM SĄ IMPLANTY STOMATOLOGICZNE

Implanty dentystyczne są bezpieczną, potwierdzoną klinicznie i estetyczną alternatywą dla tradycyjnych metod uzupełnienia braków uzębienia ( koron, mostów ,protez)

Odbudowa na wszczepionym implancie wygląda i jest odczuwana jak naturalny ząb zapewniając wysoki poziom komfortu, bezpieczeństwa, pewności przewyższającej tradycyjne metody leczenia.Od ponad dwudziestu lat implanty firmy Zimmer Dental w pełni spełniają oczekiwania pacjentów wymagających odbudowy braków zębowych i podnoszą jakość ich życia.

JAK FUNKCJONUJĄ IMPLANTY

Implant stomatologiczny jest wykonaną z tytanu “śrubą” umieszczoną w kości w miejsce brakującego korzenia zęba Po okresie osteointegracji nowy ząb łączony jest z implantem. Tak wykonana odbudowa wygląda i funkcjonuje identycznie jak naturalny ząb.

JAKIE SĄ KORZYŚCI STOSOWANIA IMPLANTÓW

  • ZACHOWANIE ANATOMII Po utracie zęba otaczająca go kość z czasem zanika . Może to doprowadzić do cofnięcia się łuków zębowych i do zmiany struktury kości twarzy. Implanty zapobiegają zanikowi kości a twarz zachowuje swój naturalny kształt.
  • ZACHOWANIE ZDROWYCH ZĘBÓW  Implanty eliminują konieczność naruszania sąsiednich zdrowych zębów. Twoje zdrowe zęby nie są narażone na niszczenie przez szlifowanie.
  • BEZPIECZEŃSTWO Osadzony implant tkwi w kości nieruchomo. Wyeliminowane zostają kluczowe problemy tradycyjnych protez: złe dopasowanie, podrażnienia klejem,. Dzięki implantom zyskujesz wyższe poczucie komfortu, pewności i uwolnienie od kłopotliwych sytuacji.

RÓŻNE RODZAJE UZUPEŁNIENIA BRAKUJĄCYCH ZĘBÓW

Dzięki zastosowaniu implantów możemy uzupełnić brak pojedynczego zęba– ząb taki funkcjonuje  i odczuwany jest jak ząb naturalny.Jeśli straciłeś jeden ząb i posiadasz protezę ruchomą, lub most wsparty na sąsiednim zębie, to w takim przypadku korona na implancie będzie lepszą alternatywą.

W przypadku gdy występuje  brak kilku zębów możemy zastosować most osadzony na dwóch implantach. W przeciwieństwie do tradycyjnych mostów, czy wyjmowanych protez, które mogą stracić stabilność powodując podrażnienia, most wsparty na implantach pozostaje zawsze mocno przytwierdzony i nie oddziaływuje niekorzystnie na sąsiednie zęby.

Dzięki implantom jest możliwa także odbudowa wszystkich brakujących zębów w szczęce, lub żuchwie.Wykonujemy wtedy kilka mostów opartych na implantach, lub protezę opartą całkowicie na implantach. Proteza taka nie powoduje podrażnień , bólu, wyeliminowana zostaje ruchomość protezy. Będziesz mógł jeść, śmiać się z pewnością siebie, bez dyskomfortu braku uzębienia

JAK WYGLĄDA PROCEDURA IMPLANTOLOGICZNA

Proces leczenia implantologicznego składa się z etapów, które trwają średnio od 4 do 9 miesięcy.Typowy proces zawiera:        

  1. Konsultacja przedzabiegowa    Na podstawie wnikliwej analizy Twojej historii stomatologicznej i medycznej lekarz decyduje o leczeniu implantologicznym. Konieczne jest wykonanie zdjęcia panoramicznego, lub  tomografii komputerowej.
  2. Wszczepienie implantu   Zabieg wszczepienia implantu odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Przez następnych kilka miesięcy implant zrasta się z kością, tworząc integralną całość. Brakujący ząb może być uzupełniony tymczasowym prowizorium.
  3. Odbudowa protetyczna  Etap odbudowy protetycznej rozpoczyna się przymocowaniem transferu do implantu i pobraniem wycisku. Jest to procedura całkowicie bezbolesna.W laboratorium protetycznym powstaje ostateczna odbudowa
  4. Higiena po zabiegu Lekarz prowadzący poinstruuje Cię jak prawidłowo dbać o nowe zęby na implantach. Właściwa systematyczna higiena implantów i ich kontrole gwarantują, że nowe uzębienie będzie wyglądało i funkcjonowało idealnie przez wiele lat.      

Nie zwlekaj i umów się na konsultację w sprawie zabiegu w naszym gabinecie. Przekonaj się, jak proste jest odzyskanie pięknego i naturalnego uśmiechu.

Oferta

Zabiegi stomatologiczne

Technologie

Stomatologia Kraków
Agnieszka Kołodziejczyk
SUB HEADING HERE

Aktualne promocje

higienizacja promocja

Pakiet higienizacja

W skład zabiegu wchodzi : scaling, piaskowanie i fluoryzacja
Zadbaj o właściwą profilaktykę jamy ustnej i ciesz się zdrowym i pięknym uśmiechem przez długi czas

Teraz Tylko

300zł
konsultacja stomatologiczna

PROMOCJA WYBIELANIE

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom wprowadzamy promocję na wybielanie zębów lampą BEYOND

PROMOCJA

1200zł
900zł

Leczenie kanałowe
pod mikroskopem

Zadzwoń i umów się na wizytę
12 292 48 21

Zapisz się
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI