Cele leczenia kanałowego.

Leczenie kanałowe jest potrzebne, gdy miazga zęba ulega zapaleniu lub zakażeniu. Może to być spowodowane próchnicą, głęboką próchnicą i urazem. Leczenie kanałowe powinno być wykonane jak najszybciej, aby zapobiec dalszym problemom i zapewnić zdrowie jamy ustnej.
Celem leczenia kanałowego jest uratowanie zęba przed zbliżającą się ekstrakcją, oszczędzając go przed niepotrzebnym usunięciem.

Różnice leczenia kanałowego z użyciem mikroskopu stomatologicznego

Leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem nie różni się od tego wykonywanego metodą tradycyjną. Nadal konieczne jest oczyszczenie kanałów, wydobycie miazgi i wypełnienie pustych kanałów gutaperką (plastyczny materiał pochodzenia roślinnego). I podobnie jak w tradycyjnym leczeniu kanałowym ostatnim etapem jest odbudowa uszkodzonego zęba.

Mikroskop stomatologiczny same zalety

Dzięki zastosowaniu mikroskopu do leczenia kanałowego pole operacyjne zostaje powiększone aż dwudziestopieciokrotnie. Wpływa to znacząco na precyzję samego zabiegu. Należy pamiętać, że standardowe pola zabiegowe zębów mają zaledwie kilka milimetrów kwadratowych, czyli są bardzo małe. Bez powiększenia może być trudno zlokalizować i dokładnie oczyścić wszystkie kanały, zwłaszcza te z licznymi rozgałęzieniami.

Przy użyciu lusterka i tradycyjnej metody nie ma też możliwości zlokalizowania mikropęknięć. Użycie mikroskopu umożliwia wejście do komory zęba i obejrzenie kanałów w dużym powiększeniu; szczególnie tych, które trudno dostrzec bez powiększenia lub które mogły zostać pominięte przez zdjęcia rentgenowskie.

Podsumowując, mikroskop obecnie jest podstawowym elementem współczesnej stomatologii, dzięki niemu możemy precyzyjnie leczyć zęby i niejednokrotnie uniknąć ekstrakcji.

Czy leczenie kanałowe jest bezbolesne?

Tak w naszym gabinecie stomatologicznym dbamy o komfort pacjenta i wszystkie zabiegi są bezbolesne. Posiadamy komputerowy system podawania znieczulenia szczególnie dla osób wrażliwych na ból oraz odczuwających lęk przed strzykawką.

Oferta

Zabiegi stomatologiczne

Technologie

Stomatologia Kraków
Agnieszka Kołodziejczyk
SUB HEADING HERE

Aktualne promocje

higienizacja promocja

Pakiet higienizacja

W skład zabiegu wchodzi : scaling, piaskowanie i fluoryzacja
Zadbaj o właściwą profilaktykę jamy ustnej i ciesz się zdrowym i pięknym uśmiechem przez długi czas

Teraz Tylko

300zł
konsultacja stomatologiczna

PROMOCJA WYBIELANIE

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom wprowadzamy promocję na wybielanie zębów lampą BEYOND

PROMOCJA

1200zł
900zł

Leczenie kanałowe
pod mikroskopem

Zadzwoń i umów się na wizytę
12 292 48 21

Zapisz się

Zostaw nam swój numer

Masz problem z dodzwonieniem się? Zostaw numer a oddzwonimy najszybciej jak to możliwe

Oddzwonimy najszybciej jak to możliwe

Zostaw numer
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI